Spotkanie w Resorcie Rolnictwa

03.04.2023

Dariusz Niebieszczański, przewodniczący Rady Krajowej Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP, wraz z zastępcą Henrykiem Amanowiczem i Tomaszem Parzybutem, prezesem Zarządu SRW 30 marca spotkali się z wiceministrami rolnictwa - Lechem Kołakowskim i Januszem Kowalskim.

Tematem spotkania były wyzwania, jakie aktualnie stoją przed branżą mięsną. Przedstawiciele władz Stowarzyszenia przedstawili ministrom apel skierowany do konsumentów, w którym organizacje branżowe zachęcają do wzmocnienia roli patriotyzmu konsumenckiego. Apel, pod którym podpisało się 15 organizacji z różnych branż, został bardzo pozytywnie odebrany przez kierownictwo resortu.

Ministrowie zaproponowali delegacji Stowarzyszenia udział w konferencji prasowej, podczas której będzie poruszony temat promocji patriotyzmu konsumenckiego. Konferencja odbędzie się w najbliższy poniedziałek – 3 kwietnia (link do wydarzenia zostanie niebawem wysłany do Państwa).

Wiceministrów L. Kołakowskiego i J. Kowalskiego poprosiliśmy o możliwość zorganizowania spotkania dla członków SRW RP, na którym każdy będzie mógł poruszyć ważne kwestie dotyczące naszej branży. Wstępnie ustalono, że spotkanie może odbyć się pod koniec kwietnia. Już teraz serdecznie na nie zapraszamy.

W ramach wizyty w Ministerstwie Rolnictwa przedstawiciele SRW odwiedzili także dr Pawła Niemczuka, Głównego Lekarza Weterynarii, oraz jego zastępcę Krzysztofa Jażdżewskiego. W Inspektoracie otrzymali tabelę z krajami, gdzie trwają rozmowy na temat możliwości eksportu produktów mięsnych.

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.