Ceny tuczników bez zmian

06.06.2017

Minimalna podwyżka cen, jaką w zeszłym tygodniu odnotowano na rynku niemieckim nie wpłynęła na poziom cen w kraju. W większości zakładów utrzymują się one na stałym poziomie.

Zeszłotygodniowe notowanie niemieckiej giełdy VEZG przyniosło minimalny wzrost cen skupu tuczników. Podwyżka wyniosła symboliczny jeden eurocent. Potwierdziły się jednak nasze przewidywania, że ostatni wzrost cen za naszą zachodnią granicą nie wpłynie znacząco na poziom cen w naszym kraju.

W obecnym tygodniu wszystkie skupy, z którymi kontaktujemy się w naszej redakcyjnej sondzie utrzymały dotychczasowy poziom cen. Tak jak przed tygodniem ceny wynoszą średnio 6,90 zł netto za kilogram półtuszy w klasie E, oraz niespełna 5,20 zł netto za kilogram żywca wieprzowego pierwszej klasy.

Czy najbliższe dni przyniosą zmiany poziomu cen dowiemy się już jutro, po kolejnym notowaniu niemieckiej giełdy. Dalsze podwyżki nie są wykluczone. Na rynku wciąż brakuje tuczników, jednocześnie wiadomość o wznowieniu możliwości eksportu na rynek chiński dla dwóch dużych niemieckich rzeźni (Tönnies i Böseler Goldschmaus) może korzystnie wpłynąć na poziom cen w Niemczech.

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.