Dramat na rynku wieprzowiny

25.11.2019

Dramat na rynku wieprzowiny.                                                             

  To co dzieje się na rynku wieprzowiny przypomina prawdziwy armagedon.  Od czasu wykrycia ASFu w Chinach ceny wieprzowiny w Europie i Polsce wzrosły o 100 % a wiele elementów nawet o 200%.   Jako SRWRP wiedząc na jakich marżach pracują  przetwórcy w branży mięsnej widzimy ogromne zagrożeniem w najbliższym czasie w tym tak ważnym dla wszystkich polaków okresie świątecznym. 

Pierwsze to permanentne braki surowca na rynku ,drugie to astronomiczne najwyższe w historii ceny wieprzowiny i niestety idący za tym brak zrozumienia w sieciach handlowych o konieczności zmian cen w tak dramatycznym momencie. Dodając do tego brak rąk do pracy, kilkudziesięciu procentowy wzrost cen za wszystkie nośniki energii oraz wody nie dziwi bardzo trudna sytuacja na rynku przetwórczym.

Na dzisiaj sklepy, hurtownie oraz wszystkie sieci handlowe nie akceptują wzrostu cen co spowoduje brak towarów na przedświątecznych półkach lub co przewidujemy zalanie Polski produktami zagranicznymi. 

Dlatego, też apelujemy w imieniu całej branży mięsnej do wszystkich uczestników rynku o szybkie porozumienie handlowców z przetwórcami do czasu znormalizowania się rynku chińskiego [władze chińskie prognozują że stanie się to w drugiej połowie 2020 roku]. Jeżeli pilnie tego nie uczynimy dramatyczna sytuacja na rynku wieprzowiny zamieni się w długotrwały kryzys a może nawet w upadek branży mięsnej w Polsce.  

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.