Kolejne dwa ogniska ASF

07.08.2018

Pierwsze z omawianych ognisk pojawiło się w gminie Bartoszyce (pow. bartoszycki, woj. warmińsko - mazurskie). Pomór pojawił się tam w stadzie liczącym około 45 świń, położonym na obszarze strefy czerwonej (obszar objęty ograniczeniami). To pierwsze ognisko ASF na terenie tego powiatu, niemniej w okolicy masowo występują przypadki tej choroby w populacji dzików.

Ognisko ASF potwierdzono również w gospodarstwie utrzymujących 95 świń zlokalizowanym w gminie Żmudź (pow. chełmski, woj. lubelskie). Ognisko to położone jest w strefie niebieskiej (obszar zagrożenia) co wynika z występowania w okolicy innych ognisk choroby.

Nieoficjalnie mówi się o jeszcze jednym ognisku choroby w powiecie chełmskim. Na razie nie znamy jednak żadnych szczegółów, podamy je natychmiast po potwierdzeniu tej informacji przez GIW.

Źródło: Farmer.pl

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.