MRiRW: zbyt duża populacja dzików przyczyną rozprzestrzeniania ASF

04.07.2017

W dniu wczorajszym odbyło się kolejne posiedzenie Grupy zadaniowej ds. łagodzenia skutków występowania afrykańskiego pomoru świń w naszym kraju.

Podczas spotkania omówiono aktualną sytuację epizootyczną związaną z występowaniem afrykańskiego pomoru świń. Z przeprowadzonych analiz wynika, że podstawową przyczyną szerzenia się choroby wciąż pozostaje zbyt liczna populacja dzików. Podczas posiedzenia Grupy zadaniowej zapadła decyzja na temat opracowania rozwiązań prawnych pozwalających na skuteczne działanie w tym zakresie.

Obecnie trwają także prace nad zmianą prawodawstwa dotyczącego między innymi zasad stosowania pasz dla świń, przepisów bioasekuracje, ale także rekompensat dla rolników poszkodowanych w wyniku występowania afrykańskiego pomoru świń.

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.