Opakowania i dystrybucja żywności: nowe obowiązki i nowe trendy. Bezpłatne szkolenie na targach POLAGRA

21.09.2021

Opakowania i dystrybucja żywności: nowe obowiązki i nowe trendy. Bezpłatne szkolenie na targach POLAGRA

 

Jak znakować żywność zgodnie z przepisami? Jakie nowe uprawnienia zyskają instytucje kontrolne? Co zmieni rozszerzona odpowiedzialność producentów? To tylko kilka pytań, na które pierwszego dnia targów POLAGRA, podczas bezpłatnego szkolenia odpowiedzą eksperci z kancelarii WKB.

 

Kontrole znakowania żywności prowadzone w 2021 r. wykazują, że przedsiębiorcy nie zawsze radzą sobie z dopełnieniem wszystkich obowiązków w tym zakresie. Te bowiem – podobnie jak trendy – nieustannie się zmieniają.

 

Obowiązki, kontrole i ekoopakowania

Warto być na bieżąco, bo już wkrótce instytucje kontrolne mogą uzyskać nowe uprawnienia, a w samych kontrolach mają obowiązywać nowe zasady (m.in. w zakresie żywności ekologicznej i suplementów diety). Przedsiębiorcy zastanawiają się choćby, czy wyniki kontroli będą publikowane.

 

Wiele zmienia się również w zakresie nadzoru nad rynkiem spożywczym, a także praktyk w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi. Które z dotychczas stosowanych praktyk staną się niedozwolone? Czy skończy się różnicowanie jakości produktów ze względu na kraj przeznaczenia?

 

Sporo zmian czeka przedsiębiorców po wdrożeniu mechanizmu rozszerzonej odpowiedzialności producentów. Opakowania w większym niż dotąd stopniu będą musiały pochodzić z recyklingu. Zmienią się też wymagania dotyczące podawania ich składu oraz informowaniu o tym klientów. Czy i jak wpłynie to na koszty opakowań?

 

Eksperci odpowiadają

 

Podczas targów POLAGRA eksperci z kancelarii WKB udzielą wyczerpujących odpowiedzi na powyższe pytania i przekażą cenne wskazówki.

 

W poniedziałek, 4 października (o godz. 13:00), w pawilonie nr 5 (w Spekear's Corner), poprowadzą bezpłatne szkolenie, na które zapraszamy wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych tematem opakowań. By wziąć w nim udział, wystarczy rejestracja.

 

<<PROGRAM SZKOLENIA I REJESTRACJA>>

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.