Owocne spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi

19.05.2023

W czwartek delegacja SRW RP wzięła udział w spotkaniu z Robertem Telusem- Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W spotkaniu wzięli udział Dariusz Niebieszczański, Henryk Amanowicz, Tomasz Parzybut, Łukasz Wielgat oraz Jan Zdanowski.

Minister z dużą uwagą wysłuchał głosu branży. Poruszony został temat dumpingu, tzw. półek regionalnych, problemu niskiego pogłowia trzody chlewnej. Spotkanie było okazją wymiany doświadczeń na temat sposobów 

rozwiązania poszczególnych problemów w branży. Minister rolnictwa zapewnił, że po konsultacji z SRW stworzy przy ministerstwie pewną komisję, do której zaprosi naszych członków. O szczegółach będziemy informowali na bieżąco. Kolejna okazja do spotkania z szefem resortu nadarzy się przy okazji Walnego Zebrania SRW RP w Ożarowie Mazowieckim, które odbędzie się 30 maja.

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.