Perspektywy rozwoju polskiego rolnictwa

09.11.2023

Ten temat będzie głównym hasłem paneli dyskusyjnych podczas 11. edycji konferencji „Narodowe Wyzwania w Rolnictwie”, która odbędzie się 14 listopada br. w Airport Hotel Okęcie w Warszawie. Wydarzenie będzie, jak zwykle, forum wymiany opinii oraz dzielenia się wiedzą niezbędną do rozwoju jednego z kluczowych sektorów polskiej gospodarki. W ramach planowanych sesji tematycznych eksperci podzielą się swoimi wizjami przyszłości rolnictwa i praktycznymi sposobami ich realizacji.

– W ciągu minionej dekady konferencja „Narodowe Wyzwania w Rolnictwie” ugruntowała swoją pozycję inspirującego miejsca spotkań osób zainteresowanych polskim rolnictwem. Wydarzenie, które rokrocznie gromadzi ekspertów, specjalistów i przedstawicieli branży rolniczej, umożliwia uczestnikom wszechstronne rozeznanie bieżącej sytuacji w sektorze oraz diagnozowanie jego przyszłości – mówi Radosław Iwański, redaktor naczelny miesięcznika i portalu „Farmer”. – Tegoroczna edycja skupi się na rolnikach, którym w 2018 roku zaproponowano nową rzeczywistość. Zmiana paradygmatu w rolnictwie staje się coraz bardziej rzeczywista w miarę wprowadzania działań Krajowego Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej. Choć zakres zmian w polityce rolnej był znany od kilku lat, dopiero teraz odkrywamy ich szczegóły i efekty. Jakie niespodzianki czekają na nas w tej nowej rzeczywistości? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć już podczas najbliższej edycji wydarzenia.

Sesja inauguracyjna poświęcona będzie wyzwaniom stojącym przed polskim rolnictwem. Uczestnicy będą dyskutować o możliwościach, jakie stwarza Wspólna Polityka Rolna (WPR), omówią rodzaje instrumentów zarządzania ryzykiem w produkcji rolniczej w ujęciu praktycznym, a także działania, jakie należy podjąć, by minimalizować ryzyko i zwiększać efektywność produkcji. 

Pozostałe sesje tematyczne poświęcone będą m.in.: produkcji trzody chlewnej i hodowli bydła, biopreparatom w szerokim ujęciu, regeneracji gleby, mleku przyszłości czy odbudowie pogłowia. Warto również zaznaczyć, że wybór tematów, którym poświęcone będą pozostałe sesje, nie był przypadkowy. Zostały one wyselekcjonowane na podstawie konsultacji i rozmów z samymi rolnikami, celem jak najlepszego skonfrontowania merytoryki z realnymi potrzebami i oczekiwaniami osób działających w sektorze rolniczym.

Na podst. farmer.pl

 

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.