Powraca eksport wołowiny na Białoruś!

16.11.2017

Podczas spotkania delegacji rządowej pod kierownictwem pana Jacka Boguckiego- wiceministra rolnictwa, strony białoruska i polska ustaliły warunki eksportu wołowiny na rynek Białorusi. Jest nam tym bardziej miło, że odbyło się to podczas projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP, w trakcie targów Proexpo w Mińsku.

Pozwolenie dotyczy wszystkich dotychczasowych firm, które wcześniej mogły eksportować mięso. Ponadto nie będzie żadnych dodatkowych kontroli, wciąż będą obowiązywały wcześniej ustalone świadectwa. Warto zaznaczyć, że będą obowiązywały tzw. kwoty- tj. importer białoruski musi wystąpić do ministerstwa rolnictwa Białorusi o kwoty na wywóz polskiej wołowiny na Białoruś.Podczas spotkania delegacji rządowej pod kierownictwem pana Jacka Boguckiego- wiceministra rolnictwa, strony białoruska i polska ustaliły warunki eksportu wołowiny na rynek Białorusi. Jest nam tym bardziej miło, że odbyło się to podczas projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP, w trakcie targów Proexpo w Mińsku. Pozwolenie dotyczy wszystkich dotychczasowych firm, które wcześniej mogły eksportować mięso. Ponadto nie będzie żadnych dodatkowych kontroli, wciąż będą obowiązywały wcześniej ustalone świadectwa. Warto zaznaczyć, że będą obowiązywały tzw. kwoty- tj. importer białoruski musi wystąpić do ministerstwa rolnictwa Białorusi o kwoty na wywóz polskiej wołowiny na Białoruś.

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.