Pożegnaliśmy…

05.12.2019

 

Pożegnaliśmy…

Marek Domin, właściciel Zakładów Mięsnych WARMIA w Biskupcu, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego zmarł 29 listopada 2019 roku po długiej chorobie. Miał 56 lat.

Marek Domin urodził się  29 marca 1963 w Rozogach. Był absolwentem technikum rolniczego w Reszlu. Sprawował mandat posła na Sejm I kadencji z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu elbląsko-olsztyńskim, był także radnym gminy Sorkwity. W 2002 został burmistrzem miasta i gminy Biskupiec. Stanowisko  to zajmował do 2006 roku, następnie przez kilka miesięcy pracował jako pełnomocnik ds. inwestycji i rozwoju w urzędzie miejskim. Prowadził gospodarstwo rolne, był udziałowcem różnych spółek (głównie o charakterze rodzinnym), m.in. spółki „Warmia”.

Marek Domin był aktywnym społecznikiem, działał między innymi w Stowarzyszeniu Rzeźników i Wędliniarzy RP; uczestniczył w krajowych i zagranicznych kampaniach  promujących mięso wieprzowe i wołowe.

W uroczystościach pogrzebowych, które odbyły się 2 grudnia br., uczestniczyli licznie przedstawiciele branży mięsnej oraz delegacja Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP: Zbigniew Nowak, przewodniczący Rady Krajowej; Janusz Rodziewicz, wiceprezes Zarządu Głównego; Piotr Ziemann, wiceprzewodniczący oraz Dariusz Niebieszczański, członek Rady Krajowej.

Fot. Archiwum SRW RP

 

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.