Przedłużono możliwość składania wniosków na inwestycje zapobiegające ASF

05.10.2023

Polska Agencja Prasowa podała informację przekazaną przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: do 20 października przedłużono możliwość składania wniosków na inwestycje zapobiegające afrykańskiemu pomorowi świń.
Przypomnijmy, że rolnik-hodowca może otrzymać do 100.000 złotych wsparcia na inwestycje zapobiegające rozprzestrzenianiu się ASF.
Dokumenty można składać wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych. Pomoc realizowana jest w ramach Planu Strategicznego (PS) dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.
O przyznanie dofinansowania mogą się starać rolnicy, którzy zajmują się chowem lub hodowlą co najmniej 50 sztuk trzody chlewnej lub hodowlą świń ras rodzimych i ras czystych. Pozyskane środki będzie można przeznaczyć m. in. na: wykonanie ogrodzenia, utworzenie zadaszonej niecki dezynfekcyjnej, wyposażenie gospodarstwa rolnego w urządzenia do dezynfekcji, zapewnienie możliwości zdezynfekowania się osób zajmujących się obsługą świń, budowę lub przebudowę magazynu do przechowywania słomy, posadowienie silosu na paszę gotową lub zboże przeznaczone na paszę i zapewnienie utrzymywania świń odrębnie od innych zwierząt.
Limit dofinansowania w całym okresie realizacji PS WPR 2023-2027 wynosi 100 tys., refundacji podlega 80 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych, a w przypadku inwestycji związanych z budową ogrodzenia, obowiązują osobne stawki.


Na podst. PAP

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.