Spotkanie z Premierem Henrykiem Kowalczykiem

10.10.2022

6 października w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi doszło do spotkania Premiera RP pana Henryka Kowalczyka z reprezentacją SRW RP: przewodniczącym Rady Krajowej- Dariuszem Niebieszczańskim, wiceprzewodniczącym Henrykiem Amanowiczem oraz Tomaszem Parzybutem- prezesem SRW RP.

Podczas spotkania omówiono najważniejsze problemy i wyzwania stojące przed branżą. Pan Premier zgłosił chęć współpracy przy inicjatywach zaproponowanych przez SRW. Rozmowa odbyła się w przyjaznej atmosferze a zarazem spotkanie było bardzo konstruktywne. Premier a zarazem minister rolnictwa poinformował, że branża mięsna może być spokojna o ciągłość dostaw energii, a także uspokoił, mówiąc, że koszty energii wzrosną, ale nie będą to podwyżki kilkuset procentowe, o których w ostatnich tygodniach mówiono wiele. Ustalono działania, jakie nasza organizacja podejmie w najbliższych tygodniach, a także termin kolejnego spotkania.

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.