To była piękna uroczystość

28.04.2017

W sobotę 22 kwietnia przedstawiciele branży mięsnej spotkali się w Częstochowie. Okazja ku temu była szczególna- 95 lecie Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP.

W kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej odbyła się msza święta w intencji naszej organizacji. Odprawił ją Ojciec Sekretarz Jan Berny. Na uroczystości nie mogło zabraknąć przedstawicieli rządu. Ministerstwo rolnictwa reprezentował pan Tomasz Żabiński dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Katowicach, który odczytał list w imieniu pana ministra Jacka Boguckiego. Msza zrobiła na uczestnikach ogromne wrażenie:- Uważam, że uroczystość na Jasnej Górze była wspaniała, z pewnością zostanie na zawsze w mojej pamięci. To wydarzenie zorganizowane przez SRW to nie tylko wspaniała rocznica, przepiękna msza, ale i ludzie z branży z którymi zawsze miło się spotkać- powiedziała nam pani Małgorzata Podniesińska z Zakładów Mięsnych Mokobody.

W tym miejscu szczególne podziękowania należą się panu Andrzejowi Parafiniukowi za pomoc w organizacji tego szczególnego wydarzenia. Niewiele osób wie, że pan Andrzej jest rycerzem Orderu Jasnogórskiej Bogarodzicy.

Po mszy, w której członkom naszej organizacji życzono dużo łask bożych, Ojciec Berny zaprosił uczestników na wyjątkową wycieczkę. Wiodła ona przez niedostępne dla większości wiernych wnętrza zakonu jasnogórskiego.

Największa wrażenie na wszystkich zrobiła biblioteka wypełniona po sufity cennymi manuskryptami, wielowiekowymi bibliami,  a także księgą wpisów. Znalazły się w niej wpisy dawnych wielkich goszczących w przeszłości na Jasnej Górze:  Jana III Sobieskiego, Józefa Piłsudskiego, Karola Wojtyły a później Jana Pawła II, ale również Johna Fitzgeralda Kennediego.

Ojciec Berny chcąc uwiecznić na kartach księgi także nasz pobyt poprosił by każdy złożył w księdze swój podpis. W bibliotece miała miejsce również miła uroczystość. Pan prezes Janusz Rodziewicz wręczył złote medale SRW RP ojcu Bernemu oraz pan Andrzejowi Parafiniukowi.

To nie ostatnia relacja z Jasnej Góry, lada chwila pojawi się na stronie filmowa relacja z tego wydarzenia.

Serdecznie zachęcamy do jej obejrzenia

 

Przygotował: Tomasz Parzybut

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.