Z Ogólnopolskim Cechem pod ramię

24.02.2023

To spotkanie – sądząc po zainteresowaniu i entuzjazmie uczestników – powinno zakończyć się licznymi regionalnymi i ogólnopolskimi sukcesami nie tylko na polu promocji produktów mięsnych.

W siedzibie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu 21 lutego spotkali się Jacek Marcinkowski, sekretarz Ogólnopolskiego Cechu Rzeźników, Wędliniarzy i Kucharzy oraz Tomasz Parzybut, prezes Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP.  W spotkaniu uczestniczyli także reprezentujący Cech: Małgorzata Włodarczyk, Jerzy Filipiak, Andrzej Łyszyk i Hieronim Jurga.

W trakcie rozmowy przedstawiono aktualną sytuację w obu organizacjach, kładąc szczególny nacisk na plany związane z akcjami promującymi mięso i wędliny. Uczestnicy spotkania przyznali, że współpraca obu organizacji zawsze owocowała trafnymi pomysłami i  dobrą realizacją licznych wydarzeń. Zdecydowano się na jej kontynuowanie także w tym roku.

Już w marcu odbędzie się tradycyjna wielkanocna konferencja w Polskiej Agencji Prasowej, dedykowana dziennikarzom krajowym i zagranicznym, z licznym udziałem przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz jego Agend. Tematem tego spotkania, promującego mięso wieprzowe i prezentującego sytuację w polskiej branży mięsnej będzie: „Stół wielkanocny dla dziennikarzy polskich i zagranicznych. Promocja polskiej wieprzowiny".

Rozmawiano o wielu innych wspólnych przedsięwzięciach, wśród których jednym z najważniejszych będzie kolejny Świętomięs Polski, wędrująca po kraju impreza promujące różne gatunki mięsa i wędlin.

Wspomniano także o konieczności edukowania konsumentów od najmłodszych lat. Poznański program adresowany do przedszkolaków „Igraszki kulinarne z mięsem” wydaje się być strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza teraz, gdy branża mięsna musi stawiać czoła atakom licznych organizacji „roślinożerców”.  Uznano za niezwykle ważne działania zmierzające do eliminowania wykorzystywanych w opisie produktów wegetariańskich czy wegańskich  nazw od zawsze związanych z wyrobami mięsnymi ( kabanosy, parówki, burgery, kiełbasa).

Tomasz Parzybut uznał, że konieczne są spotkania nie tylko z przedstawicielami Cechu, ale także z właścicielami firm mięsnych z regionu. Przynoszą one bowiem wiele informacji na temat sytuacji w małych i średnich firmach mięsnych, ich problemach, bolączkach i potrzebach. Jacek Marcinkowski zadeklarował pomoc w organizowaniu takich spotkań w Wielkopolsce.

Będziemy na bieżąco informować o innych wspólnych działaniach, które realizować będą wspólnie SRW RP i OCRWK.

Tekst i zdjęcie: BS

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.