Zakończyliśmy działania informacyjno-promocyjne dot. zawodu rzeźnika

11.10.2017

Szanowni Państwo,

Zakończyliśmy działania informacyjno-promocyjne dot. zawodu rzeźnika

Dobiegła końca kampania informacyjno- promocyjna dot. zawodu rzeźnika. O zawodzie, w którym istnieje coraz większy niedobór kadrowy informowaliśmy m.in. za pośrednictwem spotu w Programie 1 Telewizji Polskiej.

Poprzez publikację i rozesłanie folderów informacyjno-promocyjnych w którym zachęcamy młodzież do kształcenia w zawodzie rzeźnika informacja dotarła aż do 4 tysięcy szkół. Liczymy, że zostanie ona przekazana uczniom. Zakładając, że folder raz z filmem zostanie przedstawiony na lekcjach wychowawczych powyższych szkół tylko 3 klas (zakładając, że w sumie będzie w nich 75 uczniów), to z powodzeniem możemy założyć, że informacja o zawodzie dotrze do 300 000 uczniów.

Ponadto, nasz spot telewizyjny przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Finalnie kampania osiągnęła dużo lepsze wskaźniki mediowe niż pierwotnie zakładaliśmy- aż o 36 procent.  Na podstawie danych oglądalności estymowaliśmy, że podczas trwania kampanii zbudujemy Zasięg 1+ w Grupie Celowej  ok. 1 164 612 osób i wygenerujemy 42,91 GRP.

Finalnie kampania osiągnęła zasięg 1+ w GC 1 348 686 osób oraz 58, 52 GRP. Dodatkowo w odniesieniu do całej populacji All 4+ nasz przekaz zobaczyło prawie 5 000 000 osób.

Ponadto by jeszcze bardziej wzmocnić nasz przekaz postanowiliśmy stworzyć podstronę na której znajduje się lista szkół ze specjalizacją rzeźnik wędliniarz – www.srw.org.pl/rzeznik

Efektem naszego działania było dotarcie do szerokiej grupy młodzieży szkolnej, oraz osób bezrobotnych znajdujących się na wsi i poinformowanie ich o możliwościach jakie daje zawód rzeźnika- m.in. stabilny zawód. Przedstawiliśmy ponadto m.in. ścieżkę edukacyjną, zarówno dla osób, które nie wiedzą jaką szkołę wybrać, oraz tych, którzy zakończyli już swoją edukację szkolną. Poinformowaliśmy o zapotrzebowaniu rynku, oraz średnich zarobkach.  Ponadto jako jedyna organizacja w kraju kompleksowo stworzyliśmy listę szkół, które kształcą w wymienionym zawodzie.

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej z  Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i realizowana jest w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Plan Operacyjny na lata 2016-2017. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020- Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Szczegółowe informacje dotyczące KSOW oraz możliwości zarejestrowania się jako Partner

KSOW znaleźć można na portalu internetowym www.ksow.pl 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.