Zmiany we władzach SRW RP

30.08.2022

Uczestnicy posiedzenia Rady Krajowej i Zarządu Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP, które odbyło się  26 sierpnia br., podjęli decyzję o zmianach personalnych we władzach organizacji.

Nowym  prezesem Stowarzyszenia został wybrany Tomasz Parzybut, który poprzednio pełnił między innymi funkcję rzecznika i dyrektora generalnego Biura SRW RP. Tomasz Parzybut, absolwent studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim, pracował wcześniej jako redaktor w telewizji TVN i TVR; współpracował m.in. z redakcją Farmera, pełnił również funkcję rzecznika prasowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Janusz Rodziewicz, dotychczasowy prezes Zarządu SRW RP, będzie pełnił funkcję wiceprezesa. Rada podziękowała mu za trud, jaki włożył w rozwój organizacji w ostatnich 13 latach. Wiceprezes Piotr Ziemann także pozostaje na swoim stanowisku.

W czasie walnego zebrania z funkcji przewodniczącego Rady Krajowej zrezygnował Zbigniew Nowak. Był wieloletnim wiceprezesem, a następnie prezesem SRW RP, a od kilku kadencji przewodniczącym Rady Krajowej. Nowym przewodniczącym Rady wybrano Dariusza Niebieszczańskiego. Wiceprzewodniczącym dalej pozostaje Henryk Amanowicz a sekretarzem Celina Nierodkiewicz.

Dariusz Niebieszczański, członek wszystkich kadencji Rady Krajowej SRW RP, jest właścicielem Zakładów Mięsnych Niebieszczańscy w Prószówce, jednego z największych tego typu przedsiębiorstw na Dolnym Śląsku.

 Funkcję członka w Radzie Krajowej SRW RP  będzie pełniła Urszula Miazga z Zakładu Mięsnego Smak Górno.

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.