Las-Kalisz sp. z o.o.

Las-Kalisz sp. z o.o.

Las-Kalisz sp. z o.o.
Tomnice, ul. Krotoszyńska 1
63-714 Kobierno

tel. +48 62 725 42 70
e-mail: biuro@las-kalisz.pl

Facebook: www.facebook.com/HoReCaLasKalisz
Instagram: @horeca_las_kalisz
YT: www.youtube.com/@horecalaskalisz

Firma Las-Kalisz sp. z o. o. z siedzibą w Tomnicach k. Krotoszyna została założona w 1991 r. Jesteśmy rodzinną firmą z całkowicie polskim kapitałem, która już od przeszło 30 lat specjalizuje się w skupie i przetwórstwie mięsa króliczego oraz dziczyzny (mięsa dzika, jelenia, daniela, sarny oraz muflona). Skup tusz zwierząt łownych pozyskiwanych przez myśliwych w ramach zrównoważonej gospodarki łowieckiej prowadzimy za pomocą własnej sieci przeszło stu kontenerów chłodniczych, przy wsparciu współpracujących z nami dostawców. Króliki pozyskujemy z hodowli zrzeszonych w ramach grup producenckich PolRabbit oraz Hybryda w Krotoszynie. Przetwórstwo mięsa odbywa się w zakładzie w Tomnicach.

Zajmujemy się produkcją elementów kulinarnych z obu wymienionych wyżej rodzajów mięs dla odbiorców indywidualnych oraz przedsiębiorstw branży HoReCa. Nasze wyroby eksportujemy do państw Europy Zachodniej oraz dystrybuujemy w krajowej sieci sprzedaży hurtowej. Okresowo sprowadzamy z zagranicy trudno dostępne w Polsce elementy tusz renifera czy muflona, a także tuszki zwierzyny drobnej i ptactwa – zająca, bażanta, dzikiej kaczki, gołębia, kuropatwy, przepiórki czy perliczki. Roczny przerób dziczyzny w naszym zakładzie przekracza 1 tys. ton. Wdrożony w naszym zakładzie system zarządzania bezpieczeństwem i jakością żywności jest zgodny z wymaganiami najnowszej, siódmej wersji międzynarodowego standardu IFS Food.

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.