25 lat ZM Konarczak

28.09.2015

19 września dla pracowników Zakładu Mięsnego KONARCZAK zapisze się jako jedna z najważniejszych dat. Tego dnia obchodzono jubileusz 25-lecia firmy z Pogorzeli.

Pracownicze spotkanie rozpoczęła msza święta w miejscowym kościele parafialnym. Piękna homilia, adresowana do właścicieli i  pracowników ZM Konarczak, nawiązywała do ważnej roli uczciwej  pracy w życiu każdego chrześcijanina, a także znaczenia, jakie ma funkcjonowanie w gminie Pogorzela zakładu, dającego zatrudnienie ponad 100 mieszkańcom.

Po mszy rocznicowej właściciele firmy, pracownicy i zaproszeni goście uczestniczyli w pikniku, który zorganizowano w Głuchowie, sąsiadującym z Pogorzelą. Moc atrakcji dla najmłodszych (w rodzinach pracowników doliczono się 70 dzieci) przygotowało Stowarzyszenia „Łaciata Wieś”. Dorośli biesiadowali do późnej nocy przy suto zastawionych mięsiwem stołach, słuchając zespołu z Domu Kultury w Pogorzeli, który znanymi melodiami skutecznie zachęcał do zabawy.

Wśród jubileuszowych gości nie zabrakło przedstawicieli miejscowych władz i duchowieństwa. Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy reprezentowali Janusz Rodziewicz i Jacek Marcinkowski. Srebrne bolo – charakterystyczne wyróżnienie SRW RP – otrzymał z ich rąk z okazji 25-lecia Zakładu Mięsnego Konarczak – jego założyciel: Józef Konarczak.

Wielki urodzinowy tort – dar od pracowników – podzielono sprawiedliwie między wszystkich gości.

Tekst i fot. Bożena Skarżyńska

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.